Haberler

İnternet Kafeler ve Sorunları

Bilişim ve iletişimin vazgeçilmezlerinden olan internet olgusunu,işletmelerinde çok makul şartlarla toplumun hizmetine sunan internet cafeler günümüzde hukuki,teknik ve sosyal anlamda pek çok sorunla karşı karşıya kalmaktadır.

Sektörü doğrudan düzenleyen 9207 sayılı yönetmelik,5651 sayılı kanun gibi mevzuatların varlığıyla birlikte,internet cafeleri dolaylı olarak ilgilendiren mevzuatlarında bulunmasının yanı sıra,söz konusu mevzuatlara ilişkin yapılan denetlemeler genel itibariyle internet cafelerin hukuki sorunlarını teşkil etmektedir.

Bununla birlikte sektörün teknolojiye paralelliği itibariyle,internet cafelerin teknolojiye ayak uydurma zorunlulukları hem sürekli maliyet hem de bilgi gerektirmektedir.Bu durum ise internet cafe işletmeciliğinin teknik anlamda hem bilgi hem de maliyeti açık olan sektör olduğunu göstermektedir.

Bütün bu zorlukların yanı sıra,internet cafe işletmeciliğine dair bilgi ve bilinçten yoksun kişilerin sektöre dahil olması,ve söz konusu kişilerin kanunun ya da toplumun beklentilerine aykırı uygulamaları sonucu sektörün imajının zedelenmesi internet cafelere bakış açısını olumsuz yönde etkilemektedir.Bu durum internet cafe işletmecilerini sadece manevi değil, internet cafelerin müşteri potansiyelini olumsuz yönde etkileyerek maddi yönden de olumuz yönde etkilemektedir.

Bütün bu zorluklara rağmen sektörde dik duruşunu koruyup,gerekli bilgi ve bilinç dahilinde topluma hizmet sunan saygı değer meslektaşlarımıza saygılarımızı sunar,bundan sonraki çalışmalarında da başarılar dileriz.

4 Yorumlar

  • internet kafelerin adil kota sistemi sorunu var buna çok acil bir şekilde çözüm bulunması gerekir

  • Odamız bu sorun ile ilgileniyor, avukatlarımız gerekli çalışmaları en kısa zamanda bitirdiklerinde websitemiz aracılığı ile duyuru yapacağız.

  • dertler çok Devlet cafelere resmen savaş açtı Birtane cafe kalmayıncayakadar çalışacak. yandaşlarına para kazandırmak için elinde keleni yapıyor.

  • Bu şekilde düşünmeniz yanlış zaten odalarımızın amacı sizlerin sorunlarını belli platformlarda dile getirmek. Yalnız sorunlarımızı dile getirirken umut edelimde bilişim sektörünü anlayan yöneticiler karşımıza çıksın.

Yorum Yap